ČCHI KUNG

 
ČCHI- životní energie, životodárná síla, energie v nás a kolem nás
KUNG - kultivace, rozproudění energie pohybem, dechem, myslí
ČCHI KUNG - práce s energií
 
Jsme-li unavení, skleslí, bez energie, v depresi, bolaví, naštvaní, často nemocní, prostě se necítíme v pohodě , naše tělo nám tímto posílá varovné signály, že něco děláme špatně. Málo se hýbeme, máme špatné stravovací návyky, povrchně dýcháme, nedostatečně spíme a odpočíváme, v naší mysli vidíme všechno černě... Takto naše energie v těle stagnuje, vytváří bloky na mentální i fyzické úrovni.
Hledáme proto různé berličky, kdo by nám pomohl? Doktoři? Psychoterapeuti? Výživoví poradci? Známí? Možná, v určitém smyslu, .... ale hlavně SVÉ ZDRAVÍ A SVOJI ŽIVOTNÍ ENERGII MÁME KAŽDÝ POUZE VE SVÝCH RUKOU !!!
 
Neproudí-li energie v těle tak, jak má, není nic jednoduššího, než rozproudit ji pohybem a dechem.  
 
JÁ A ČCHI KUNG -  nejsem sportovní typ, aktivně neběhám, neskáču, netančím, nehraju míčové hry, tenis ani golf. Aktivně běhám pouze kolem rodiny, ráda chodím po horách a lesích, rekreačně jezdím na kole, plavu a sluním se:). V období střední školy jsem prvně vyzkoušela lekce hatha jógy a tato mě provázela v průběhu  dalších 20ti let, poté jsem pak dostala příležitost nahlédnout do tajů čchi kung, kterému se již pátým rokem věnuji. A stále je co objevovat, věřte mi :). Jsem akreditovanou lektorkou školy Živý čchi kung. Svoji praxi předávám svým klientům individuálně v rámci masáží, ať už se jedná o cvičení, práci s dechem, meditaci nebo relaxaci. Vedu též kurzy a lekce zdravotního cvičení a energetického cvičení čchi kung - sestavy "8 kusů brokátů".