BAŇKOVÁNÍ

HISTORIE BAŇKOVÁNÍ

Metoda baňkování je metoda známá již déle než pět tisíc let. První zmínky o baňkování pocházejí z Mezopotámie, ze starých indiánských civilizací, ze staré Číny, ale i z jiných částí světa.

  • odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
  • detoxikuje organismus
  • příznivě působí na lymfatický systém
  • příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
  • odstraňuje problémy s močovým měchýřem
  • přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
  • působí proti otokům a bolestem nohou

Jde o velmi jednoduchou metodu, která především ulevuje od bolesti a pomáhá léčit celou řadu onemocnění, především pohybového aparátu. Baňka se, principem podtlaku, přisaje na aplikované místo, kde dochází k maximálnímu prokrvení a vzniku mírných hematomů, které jsou v tomto případě žádoucí. Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin. Působí tak fyzikálně (tělo se prokrví a uvolní), reflexně (ovlivňuje vnitřní orgány), ale i metabolicky (probudí lymfatický systém člověka, z jehož těla se tak po další dny odplaví velké množství škodlivin). Po přiložení baňky pod tlakem je vtažena kůže i podkoží, dojde k popraskání drobných cévek, zřetelných jako modřina. Malý výron krve a lymfy zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny a opakovaně vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu. Účinná doba působení masáže baňkováním je mezi 5 a 20 minutami. Počet návštěv není limitován, příznivé účinky jsou postřehnutelné již po prvních aplikacích baňkování.

Pohyblivé baňkování se provádí pouze s jednou baňkou, která je přisátá jen mírně a pohybuje se ve směru toku lymfy. Dochází k prokrvení celé tkáně, detoxikaci, odstranění blokád a maximální relaxaci. Má podstatný vliv na odstraňování celulitidy, zejména v oblasti hýždí a stehen, ale také například na pažích a břiše.